Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

DORADZTWO DLA „RÓWNYCH NA RYNKU PRACY”

Doradztwo_dla_Rownych_na_rynku pracy.jpg

20 stycznia druga grupa beneficjentów projektu „Równi na rynku pracy” realizowanego przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Radzionkowie zakończyła kolejny etap zajęć z doradcą zawodowym.

Warsztaty miały na celu wypracowanie aktywnej i efektywnej postawy na rynku pracy, zmianę obecnej sytuacji i dostosowanie się do wymogów rynku pracy.W ciągu 20 godzin pracy z doradcą poruszano tematykę zarządzania jednostką w celu jak najskuteczniejszej realizacji podejmowanych działań i wdrożenia sporządzonego wcześniej Indywidualnego Planu Działania.Za bardzo przydane ze strony beneficjentów zostały uznane elementy przepisów prawa pracy i tematy związane z przygotowaniem do rozmowy rekrutacyjnej u potencjalnego pracodawcy.Najwięcej emocji wywołało zadanie, związane z praktycznym kontaktem z pracodawcą, mówiąc potocznie „działania w terenie”, które jak później wynikało z relacji powiązane było z pokonywaniem własnych lęków czy ograniczeń, a bezpośrednia forma kontaktu uznawana jest powszechnie, również wśród uczestników za o wiele trudniejszą i bardziej wymagającą niż poszukiwanie ofert w prasie lokalnej czy za pomocą Internetu.Zajęcia z doradcą zawodowym rozpoczęły formy wsparcia dla beneficjentów, przewidziane do realizacji w bieżącym roku. Na chwilę obecną obie grupy beneficjentów radzionkowskiego MCK zakończyły udział w tej formie wsparcia, jednocześnie wybrani uczestnicy realizują kursy językowe. Kompleksowe doradztwo zawodowe w obu grupach projektowych realizowała p. Edyta Monasterska.

b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info