Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

AUTYZM OD Z JAK ZROZUM DO A JAK AKCEPTUJ

20 czerwca w siedzibie Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach odbyło się spotkanie promujące kampanię społeczno-informacyjną poświęconą budowaniu pozytywnej świadomości społeczeństwa na temat spektrum autyzmu. Do udziału w spotkaniu zaproszeni zostali przedstawiciele śląskich urzędów i instytucji, w tym również Śląskiej Komendy OHP. Z ramienia Komendy w spotkaniu uczestniczyła doradca zawodowy MCK OHP w Mikołowie- Klaudia Seidel. Celem kampanii, która oficjalnie zainaugurowana zostanie podczas konferencji w Sali Sejmu Śląskiego 18 września 2018 roku, jest przybliżenie szerokiej grupie odbiorców wiedzy o spektrum autyzmu i jego wpływie na funkcjonowanie dziecka i dorosłego w otoczeniu społecznym.

Pomysłodawczyniami kampanii były konsultantki ROM-E Metis: Anita Wieloch i Aleksandra Kruszyńska chcące pokazać społeczeństwu jak wygląda codzienność osoby ze spektrum autyzmu, z jakimi wyzwaniami i trudnościami musi się mierzyć każdego dnia. Zadaniem kampanii jest także przedstawienie konkretnych rozwiązań, podpowiedzi i sugestii, które ułatwią nawiązywanie prawidłowych relacji społecznych z osobami z tym schorzeniem. Odbiorcami kampanii informacyjnej będą więc nie tylko rodziny osób z autyzmem, pracownicy szkół i placówek oświatowych, ale także osoby funkcjonujące w przestrzeni publicznej: w ośrodkach zdrowia, służbach mundurowych, środkach komunikacji, transportu i firmach usługowych dla których osoby te są klientami i petentami. Organizatorem kampanii przewidzianej na lata 2018-2019 jest Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Kampanii patronuje Marszałek Województwa Śląskiego.

Autor tekstu:Beata Cielecka, Klaudia Seidel

Autor zdjęć:Beata Cielecka

Data publikacji: 22.06.2018

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info