Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

ANIMATOR ZABAW W WODZISŁAWIU ŚLĄSKIM

W ramach akcji „Lato OHP” w dniach od 1 do 3 sierpnia w Ośrodku Szkolenia Zawodowego OHP w Wodzisławiu Śląskim odbyło się bezpłatne szkolenie „Animatora zabaw”. W szkoleniu uczestniczyła młodzież ucząca się z powiatu wodzisławskiego i okolic w wieku od 15 do 24 lat.

Podczas zajęć uczestnicy poznali zagadnienia i obowiązki związane ze stanowiskiem animatora zabaw m.in. zachęcanie do zabawy, inspirowanie, rozbudzanie kreatywności. Zajęcia wzbogacone zostały o szereg ćwiczeń i zabaw, które młodzież będzie mogła wykorzystać podczas pracy z dziećmi. W trakcie zajęć korzystano z wielu materiałów plastycznych, ale prowadząca zajęcia Joanna Żedzicka, specjalista ds. rozwoju zawodowego zwracała szczególną uwagę na materiały z recyklingu, jak: gazety, kartony, szary papier, które można wykorzystać do takich prac, a ich cena jest niewielka. Podczas pracy animatora liczy się wyobraźnia prowadzącego, dlatego też zajęciom towarzyszyło hasło „Potrzeba matką wynalazków”. Szkolenia miało na celu wstępne przygotowanie młodzieży do pracy na stanowisku animatora zabaw. Dodatkowo podczas szkolenia odbyło się spotkanie z panią Dorotą Cnotą, pośrednikiem pracy z Punkt Pośrednictwa Pracy w Wodzisławiu Śląskim, która przedstawiła aktualne oferty pracy, a uczestnicy szkolenia mieli okazję wypełnić ankietę poszukującego pracy.

Autor tekstu:Joanna Żedzicka

Autor zdjęć:Joanna Żedzicka

Data publikacji: 07.08.2018

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info