Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

NIEPEŁNOSPRAWNI NA ŚLĄSKIM RYNKU PRACY

Niepełnosprawni.jpg

25 lutego 2015 r. jednostki katowickiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży z Siemianowic Śląskich, Chorzowa i Katowic uczestniczyły w konferencji oraz targach pracy dla niepełnosprawnych.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Niepełnosprawni na śląskim rynku pracy” zorganizowane zostało w hotelu Best Western w Katowicach przez Fundację Aktywizacja w ramach projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych”.Konferencję otworzyła p. Justyna Szpilak-kierownik Centrum Edukacji i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Opolu. Pani Katarzyna Górczyńska – psycholog z Fundacji Aktywizacja wypowiedziała się na temat pracownika niepełnosprawnego. W dalszej części głos zabrał p. Marcin Piechota - rzecznik praw obywatelskich na rzecz osób z niepełnosprawnościami przedstawiając wybrane aspekty prawne. Następnie p. Tadeusz Kiecka - Niechajowicz z WUP w Katowicach omówił statystyki dotyczące zatrudnienia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy. Konferencję zakończyła p. Agnieszka Lubina – przedstawiciel firmy Kalich. Tematem jej wystąpienia była sytuacja osób niepełnosprawnych na rynku pracy.Po konferencji odbył się panel dyskusyjny, który poprowadziły osoby wcześniej przemawiające.Następnie osoby niepełnosprawne biorące udział w przedsięwzięciu mogły zapoznać się  z ofertami pracy prezentowanymi przez pracodawców oraz przedstawicieli innych instytucji rynku pracy. Pośredniczki pracy z jednostek OHP prezentowały oferty pracy oraz udzielały informacji o lokalnym rynku pracy. Celem powyższej inicjatywy była promocja zatrudniania osób niepełnosprawnych.

 

 

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info