Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

TARGI NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ

TARGI_NA POLITECHNICE.JPG

Mobilne Centrum Informacji Zawodowej OHP w Częstochowie uczestniczyło 25 lutego w Targach Pracy zorganizowanych przez Biuro Karier i Marketingu Politechniki Częstochowskiej.

Odbywające się pod hasłem „Twój klucz do kariery” targi przyciągnęły szerokie grono wystawców oraz zainteresowanych pracą, praktykami i stażami zawodowymi studentów i absolwentów uczelni.Swoją ofertę zatrudnienia i szkoleń prezentowali na targach lokalni pracodawcy z różnych branż zawodowych, m.in. motoryzacyjnej, technologii informatycznych, produkcyjno-handlowej, doradczo-finansowej. W przedsięwzięciu udział brali także przedstawiciele instytucji rynku pracy: Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach Filia w Częstochowie, Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie. Stoisko wystawiennicze OHP reprezentowane przez MCIZ, MCK oraz MBP w Częstochowie cieszyło się dużą uwagą uczestników targów. Studenci pytali o możliwości podjęcia pracy krótkoterminowej, ofertę szkoleniową CEiPM w zakresie kursów zawodowych, oferty pracy za granicą. Doradcy zawodowi MCIZ udzielali informacji dotyczących oczekiwań pracodawców i wymogów rynku pracy, którym muszą sprostać kandydaci na pracownika, oferowali swe usługi w zakresie przygotowania do wejścia na rynek zatrudnienia, oceny potencjału zawodowego, sporządzenia profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Młodzi ludzie korzystający z porad potwierdzali, że mają obawy przed kontaktem z przyszłymi pracodawcami i nie czują się pewnie na rynku pracy, dlatego też chętnie korzystali z szansy na pozyskanie fachowej wiedzy w tym zakresie.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info