Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WYBORY ZAWODOWE NA ŻYWIECCZYŹNIE

WYBORY_ZAWODOWE_ZYWIEC.JPG

Od 23 do 27 lutego doradczynie zawodowe Młodzieżowych Centrów Kariery OHP w Ujsołach i Węgierskiej Górce przeprowadziły spotkania informacyjne o tematyce z zakresu orientacji zawodowej z młodzieżą ponadgimnazjalną w Zespole Szkół Mechaniczno Elektrycznych w Żywcu.

Doradczynie Monika Knapek oraz Agnieszka Krzyżowska zapoznały  uczestników spotkania z potrzebą planowania ścieżki edukacyjnej, a co za tym idzie kariery zawodowej już od najmłodszych lat. Zwróciły szczególną uwagę na konieczność podążania za swoimi zainteresowaniami oraz predyspozycjami w dokonywaniu wyborów. Młodzież zapoznała się z technikami badania predyspozycji i zainteresowań, korzystając z bogatej oferty testów i kwestionariuszy proponowanych przez Młodzieżowe Centra Kariery w Ujsołach oraz Węgierskiej Górce. Uczestnicy chętnie zadawali pytania dotyczące głównie tzw. zawodów z przyszłością oraz wymagań rekrutacyjnych stawianych przez uczelnie wyższe. Kilku uczestników skorzystało indywidualnej porady zawodowej w celu weryfikacji decyzji dotyczących dalszej drogi kształcenia. Wizyta w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu miała charakter informacyjno-promocyjny i zachęcała do skorzystania z pogłębionych usług jednostek OHP w powiecie żywieckim.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info