Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

KIERMASZ OFERT PRACY W RYBNIKU

Dnia 8 stycznia rybnicki Punkt Pośrednictwa Pracy zorganizował Kiermasz Ofert Pracy skierowany do uczniów ostatnich klas technikum Zespołu Szkół Technicznych. W kiermaszu wzięli udział pośrednicy pracy z jednostek OHP z Czerwionki – Leszczyn, Radlina i Wodzisławia Śląskiego oraz specjalista ds. rozwoju zawodowego z wodzisławskiego Ośrodka Szkolenia Zawodowego.

Uczniowie zostali zapoznani z działalnością jednostek Ochotniczych Hufców Pracy. Wszystkim przedstawiono aktualne oferty pracy krótkoterminowej, którą młodzież może podejmować w dni wolne od nauki oraz możliwości korzystania z propozycji ofert pracy stałej już po zakończeniu szkoły. Zainteresowani mieli okazję do rejestracji w wybranej jednostce poprzez uzupełnienie ankiety poszukującego pracy i pobrania skierowania do wybranych pracodawców. Podczas kiermaszu uczniowie uzyskali również informacje o możliwości skorzystania z bezpłatnych szkoleń zawodowych realizowanych przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego z Wodzisławia Śląskiego. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, która chętnie korzysta z usług pośrednictwa pracy, poradnictwa zawodowego i szkoleń oferowanych przez jednostki Ochotniczych Hufców Pracy.

Autor tekstu:Ewelina Marszołek – Polańczyk

Autor zdjęć:Ewelina Marszołek-Polańczyk, Agnieszka Tomecka-Ryć

Data publikacji: 09.01.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info