Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WARSZTATY W CZELADZI

Dnia 8 i 9 stycznia doradczyni zawodowa z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej przeprowadziła cykl spotkań w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi. Doradczyni zaprezentowała działalność lokalnych jednostek OHP, omówiła w jaki sposób można korzystać z usług Punktów Pośrednictwa Pracy OHP. Następnie scharakteryzowała sytuację na rynku pracy, zwróciła uwagę na branże cieszące się dużą popularnością oraz zawody, w których może być problem z zatrudnieniem.

W trakcie warsztatów młodzież określała swoje predyspozycje i preferencje zawodowe. Na podstawie przygotowanych ćwiczeń uczestnicy mieli możliwość dokonać analizy poznania samego siebie, swoich zainteresowań, umiejętności, osobowości, mocnych i słabych stron itp. Na podstawie wszystkich informacji jakie uczniowie uzyskali podczas zajęć, łatwiej będzie im w przyszłości dokonać trafnej decyzji związanej z wyborem szkoły i zawodu. Zainteresowani uczniowie chętnie korzystali z indywidualnych konsultacji po zajęciach.

Autor tekstu:Mariola Bigaj

Autor zdjęć:Mariola Bigaj

Data publikacji: 10.01.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info