Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

„KIERMASZ I PRELEKCJE DLA MŁODZIEŻY ”

Dnia 6 marca Młodzieżowe Centrum Kariery w Zabrzu zorganizowało Kiermasz Ofert Pracy połączony z prelekcjami dla młodzieży w miejscowym Zespole Szkół Ogólnokształcących NR 14 w Zabrzu przy ulicy Korczoka 98. Do udziału w zaproszono Punkt Pośrednictwa Pracy z Gliwic oraz Doradcę EURES.

Adresatami przedsięwzięcia byli uczniowie szkoły, którzy mieli możliwość skorzystania z szerokiej gamy usług, jaką oferują im Ochotnicze Hufce Pracy. Podczas prelekcji Pośrednik Pracy z Zabrzańskiego Młodzieżowego Centrum Kariery przybliżył młodzieży sytuację na lokalnym rynku pracy oraz przypomniał główne założenia Ustawy o Promocji Zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, natomiast Doradca EURES przekazał uczniom informacje na temat wyjazdów za granicę w celu podjęcia pracy zarobkowej. Omawiano również tematy bezpieczeństwa odnośnie pracy poza granicami kraju, pokazano na co zwracać szczególną uwagę podczas podpisywania umowy z pracodawcą i jak zachowywać się w momencie, gdy coś wzbudzi nasz niepokój. W trakcie trwania prelekcji i Kiermaszu młodzież otrzymała wiele pożytecznych informacji na temat podjęcia pierwszej pracy, poznała ogólne wymogi pracodawców, co do konkretnego stanowiska. Wielu z uczniów, korzystając z okazji, zarejestrowało się w jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy poprzez wypełnienie ankiety poszukującego pracy. Określali tym samym swoje preferencje i oczekiwania wobec przyszłej pracy oraz pracodawcy. Osobom tym zostały udzielone również wskazówki dotyczące tego jak może przebiegać rozmowa kwalifikacyjna. Zainteresowani otrzymali materiały informacyjne o działalności Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Zostali również poinformowani o szczegółowej lokalizacji jednostek OHP oraz zachęceni do regularnych wizyt na stronach www.mbp.ohp.pl i www.slaska.ohp.pl, jak i również do osobistych wizyt w jednostkach w celu przeglądania ofert pracy.

Autor tekstu:Natalia Kozioł

Autor zdjęć:Natalia Kozioł

Data publikacji: 06.03.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info