Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019


    
   W dniu 26 marca 2019 r Śląska Wojewódzka Komenda otrzymała podziękowania za udział w projekcie „BohaterON- włącz historię! ”.
W październiku ubiegłego roku młodzież ze śląskich jednostek OHP wzięła udział w konkursie „Kartka do powstańca.
Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci o bohaterach Powstania Warszawskiego, rozwijanie wyobraźni i pobudzanie aktywności twórczej, rozwój wrażliwości estetycznej uczestników OHP.
Dodatkowo była to również możliwość powrotu do tradycji wykonywania i wysyłania kartek pocztowych. Prace  uczestników biorących udział w konkursie wraz z najładniejszymi życzeniami zostały rozesłane do  Powstańców za pośrednictwem Fundacji Rosa.

 

Z MŁODZIEŻĄ ZSMK W PYSKOWICACH O RYNKU PRACY

Dnia 13 marca 2019 Katarzyna Wochniak-Jedynak pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Pyskowicach przeprowadziła zajęcia informacyjno – promocyjne w miejscowym Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej przy ulicy Wyszyńskiego 37.

Na początku uczniowie klasy maturalnej zostali zapoznani z działalnością jednostek OHP, przedstawiono im oferty pracy krótkoterminowej oraz omówiono warunki i formy zatrudnienia. Osoby zainteresowane podjęciem pracy dorywczej otrzymały ankiety poszukującego pracy. Następnie omówiono sytuację osób młodych na lokalnym rynku pracy, zwracając szczególną uwagę na wymagania pracodawców względem przyszłych pracowników. Na koniec zajęć licealiści otrzymali materiały informacyjne i promujące Ochotnicze Hufce Pracy.

Autor tekstu:Katarzyna Wochniak-Jedynak

Autor zdjęć: Katarzyna Wochniak-Jedynak

Data publikacji: 13.03.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info