Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

X TARGI PRACY I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W RYBNIKU

Dnia 12 marca w auli Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej w Rybniku odbyły się jubileuszowe X Targi Pracy i Przedsiębiorczości pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rybnik. Organizatorem Targów był Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Rybniku.

Zgromadzonych gości powitał Pan Piotr Kuczera Prezydent Miasta, Pani Halina Koprowska Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach oraz Pan Jarosław Kańkowski Zastępca Komendanta Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach. Targi Pracy zaszczycili swoją obecnością Pan Mark Profaska Wicestarosta Powiatu Rybnickiego, Pan Adam Kocjan Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rybniku, Pani Magdalena Szrek - Moroń Komendant Hufca Pracy 12-20 w Rybniku oraz Pani Anna Michalczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku.

Podczas Targów swoje stoiska zaprezentowało 44 wystawców, w tym lokalne jednostki Ochotniczych Hufców Pracy: Punkty Pośrednictwa Pracy, Młodzieżowe Centrum Kariery, Ośrodek Szkolenia Zawodowego, EURES, Hufiec Pracy 12-20, a także urzędy pracy, agencje pracy i lokalni pracodawcy. Poszukiwani byli przede wszystkim specjaliści. Pojawiło się dużo ofert dla osób fizycznych na stanowiskach produkcyjnych, spawaczy, magazynierów, ślusarzy czy operatorów CNC, ale także dla informatyków, pracowników biurowych, listonoszy. Wzorem lat ubiegłych w programie, poza prezentacją ofert pracy, znalazły się także bezpłatne porady: przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy z zakresu prawa pracy, specjalistów ds. zakładania działalności gospodarczej i pozyskiwania środków na tę działalność z Urzędu Pracy, Inkubatora Przedsiębiorczości i Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Była również możliwość skorzystania z porad doradcy zawodowego oraz specjalistów ds. szkoleń i doskonalenia zawodowego. Odwiedzający mieli możliwość spotkania się ze specjalistą z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który udzielał informacji na temat Platformy Usług Elektronicznych (PUE) i zakładał na miejscu każdej zainteresowanej osobie profil PUE. Równolegle z Targami uczestnicy rybnickiego Hufca Pracy brali udział w warsztatach przedsiębiorczości prowadzonych przez Panią Klaudię Seidel doradcę zawodowego z Młodzieżowego Centrum Kariery w Mikołowie, a uczniowie szkoły podstawowej w warsztatach z robotyki prowadzonych przez Akademię Techniczną Małolata.

X Targi Pracy i Przedsiębiorczości cieszyły się dużym zainteresowaniem, odwiedziło je ok. 1000 osób. Była to znakomita okazja dla wszystkich poszukujących zatrudnienia, a szczególnie tegorocznych absolwentów, do zapoznania się z ofertami pracy i bezpośrednich rozmów z pracodawcami.

Autor tekstu:Ewelina Marszołek-Polańczyk

Autor zdjęć:Hanna Hellmann

Data publikacji: 13.03.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info