Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

ZAWODY PRZYSZŁOŚCI

Dnia 14 marca 2019 doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Koniecpolu – Ewa Pudło przeprowadziła zajęcia grupowe dla uczniów kl. VIII Szkoły Podstawowej w Podlesiu. Celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, iż wybór ścieżki edukacyjno- zawodowej stanowi jeden z najważniejszych wyborów, przed którym staje młody człowiek.

Przyszli absolwenci zapoznali się z czynnikami trafnego wyboru szkoły i zawodu. Młodzież mogła dowiedzieć się również, że każdy wybór niesie za sobą określone konsekwencje, w związku z tym decyzje edukacyjno - zawodowe powinny być całkowicie świadome, przemyślane, oparte na własnych zainteresowaniach, zamiłowaniach i wartościach.

Ważnym elementem spotkania były rozmowy dotyczące tendencji rozwojowych i schyłkowych na rynku pracy. Młodzież interesowała się zawodami przyszłościowymi, takimi, na które będzie rosło zapotrzebowanie na rynku pracy w najbliższych latach. Polski rynek pracy zmienia sia w szybkim tempie, gospodarka adaptuje się do realiów europejskich w związku z tym wiele specjalności zmienia swój charakter, profil dostosowując się do wymagań i oczekiwań pracodawców, warto więc wiedzieć w jakich kierunkach podejmować edukację.

Zorganizowane przedsięwzięcia zachęciło uczniów do zdobywania wiedzy na temat samorozwoju i planowania kariery zawodowej, przygotowało do podejmowania przyszłych decyzji edukacyjnych oraz przekazało informacje o zawodach i rynku zatrudnienia.

Autor tekstu:Ewa Pudło

Autor zdjęć:: Bernadetta Nowak

Data publikacji: 15.03.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info