Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

DORADZTWO ZAWODOWE W ZAWIERCIAŃSKIEJ „BUDOWLANCE”

Dnia 14 marca doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Zawierciu przeprowadziła warsztaty dla uczniów klasy maturalnej o specjalności technik budownictwa Zespołu Szkół im. X. Dunikowskiego w Zawierciu. Motywem przewodnim zajęć było omówienie aktualnej sytuacji panującej na lokalnym rynku pracy oraz dyskusja na temat efektywnego rozwijania kariery zawodowej.

Maturzyści w trakcie spotkania mogli zdiagnozować swoje predyspozycje, zainteresowania zawodowe, zdolności i umiejętności poprzez udział w różnych ćwiczeniach zarówno indywidualnych jak i grupowych. Szczególny nacisk położono na treści związane z dalszym kierunkiem kształcenia i rynkiem pracy. Młodzież obejrzała również film instruktażowy pt. „Planowanie kariery, czyli jak wybrać zawód”. Warsztaty wyposażyły młodzieży w wiedzę i umiejętności umożliwiające racjonalne i trafne podejmowanie decyzji związanych z wyborem optymalnego zawodu i kierunku kształcenia wyższego, celem osiągnięcia sukcesów zawodowych w dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Ponadto, pośrednik pracy zachęcała uczniów do korzystania z wszelkich form aktywizacji zawodowej oferowanych przez MCK w Zawierciu a zarazem osobom zainteresowanym pracą krótkoterminową przekazała ankiety poszukującego pracy. Doradztwo zawodowe dla młodzieży zostało przeprowadzone dzięki współpracy z pedagogiem szkolnym p. Iwoną Kocelą.

Autor tekstu: Agnieszka Łągiewka ,Aleksandra Brzezińska

Autor zdjęć:Aleksandra Brzezińska

Data publikacji: 15.03.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info