Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

OFERTY PRACY W HUMANITASIE

of_pr.JPG

11 marca Punkt Pośrednictwa Pracy z Sosnowca w ramach podpisanego z Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu porozumienia o współpracy w zakresie aktywizacji zawodowej studentów i absolwentów, zorganizował kiermasz ofert pracy i spotkania informacyjne ze studentami.

Kiermasz ofert pracy miał charakter otwarty. Adresatami wydarzenia były osoby bezrobotne, uczniowie, studenci, absolwenci i wszyscy, którzy poszukują informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy. Odwiedzający chętnie korzystali z możliwości rejestracji w jednostkach OHP oraz licznie pobierali skierowania na rozmowy kwalifikacyjne do pracodawców. Oferowano zatrudnienie na stanowiskach m.in. mobilnego doradcy klienta, specjalisty ds. obsługi klienta ze znajomością języka angielskiego, kasjera, sprzedawcy, magazyniera, operatora wózka widłowego, spawacza i kierowcy. Młodzież ucząca się, studenci w systemie dziennym   i zaocznym mogli natomiast skorzystać z propozycji zatrudnienia w charakterze inwentaryzatora, pracownika obsługi kina, hostessy/hosta, kontrolera jakości, pracownika restauracji, dystrybutora gazet reklamowych, kolportera gazety „Metro”, konsultanta sieci Orange czy kasjera. Prezentowane były również oferty pracy dla osób niepełnosprawnych takie jak pracownik produkcji, kierowca, osoba sprzątająca, krajacz metali i operator maszyn CNC.Do przedsięwzięcia zaproszono dziennikarza radia ESKA, a podczas udzielonego wywiadu promowano działalność jednostek, przedstawiono aktualne oferty pracy i kolejne wydarzenia organizowane przez Punkt Pośrednictwa Pracy w Sosnowcu.Doradczynie zawodowe z Młodzieżowego Centrum Kariery z Mysłowic i Czeladzi   udzielały porad z zakresu sporządzania dokumentów aplikacyjnych, które   stanowią wizytówkę w procesie poszukiwania pracy. Sposób, w jaki przedstawimy własną osobę poprzez życiorys zawodowy i list motywacyjny może skutkować zaproszeniem  na  rozmowę  kwalifikacyjną, lub powodować ciągłe niepowodzenia w poszukiwaniu pracy.Do udziału w wydarzeniu zaproszono: Młodzieżowe Biuro Pracy z Katowic, Punkty Pośrednictwa Pracy z Dąbrowy Górniczej, Siemianowic Śląskich i Młodzieżowe Centra Kariery z Jaworzna, Mysłowic i Czeladzi.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info