Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

VII_G.jpg

13 marca doradcy zawodowi Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Bielsku - Białej Anita Piontek – Małysiak oraz Wiesław Kliś uczestniczyli w VII Giełdzie Szkół Ponadgimnazjalnych, zorganizowanej przez Gimnazjum nr 1 w Szczyrku.

Zaprezentowana została oferta MCIZ OHP oraz jednostek działających w CEiPM OHP w Bielsku – Białej: Młodzieżowych Centrów Kariery, Punktów Pośrednictwa Pracy i Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP. Młodzież miała możliwość zapoznania się z różnymi formami informacji zawodowej oraz otrzymania ulotek o interesujących profesjach. Ponadto zostały przeprowadzone zajęcia z młodzieżą, podczas których wprowadzono uczniów w świat zawodów, w tym zapoznano z podziałem zawodów pod względem środowiska pracy oraz czynników zewnętrznych. Omówiono zawody przyszłości, nadwyżkowe oraz deficytowe w oparciu o lokalny rynek pracy. Przeprowadzono analizę wybranych zawodów według przedmiotu pracy (rzeczy-ludzie-dane). Omówiono szczegółowo proces rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok 2015/2016.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info