Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

UCZNIOWIE SOSW W RYBNICKIM PPP

W dniu 16 kwietnia rybnicki Punkt Pośrednictwa Pracy Ochotniczych Hufców Pracy, odwiedzili, pod opieką pedagoga szkolnego Pani Ewy Musioł, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rybniku.

Młodzież, która uczy się obecnie w siódmej klasie szkoły podstawowej, była przede wszystkim zainteresowana planowaniem własnej kariery edukacyjnej, której wybór jest jednym z najważniejszych w życiu młodego człowieka. Ewelina Marszołek -Polańczyk pośredniczka pracy PPP przedstawiła uczniom prognozę zapotrzebowania na pracowników na przykładzie barometru zawodów oraz zawody przyszłościowe, takimi, na które będzie rosło zapotrzebowanie na rynku pracy w najbliższych latach. Uczniowie zostali również zapoznani z działalnością jednostek Ochotniczych Hufców Pracy, możliwościami podejmowania pracy dodatkowej i korzystania z pomocy doradców zawodowych zatrudnionych w Młodzieżowych Centrach Kariery i Mobilnym Centrum Informacji Zawodowej. Pośrednik pracy przedstawił również zasady funkcjonowania Hufca Pracy w Rybniku, który zapewnia uczestnikom zatrudnienie - z równoczesnym uzupełnieniem wykształcenia - i możliwość zdobywania kwalifikacji zawodowych. Wszyscy uczniowie otrzymali materiały promocyjne i dane kontaktowe do jednostek OHP.

Autor tekstu:Ewelina Marszołek-Polańczyk

Autor zdjęć:Hanna Hellmann

Data publikacji: 17.04.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info