Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

„EUROPEJSKI RYNEK PRACY-BEZPIECZEŃSTWO WYJAZDU DO PRACY ZA GRANICĄ”

Dnia 17 kwietnia w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Gliwicach odbyło się kolejne Seminarium pt.: „Europejski rynek pracy - bezpieczeństwo wyjazdu do pracy za granicę" dla tamtejszej młodzieży. Było to czwarte, a zarazem ostatnie, z cyklu spotkań, które zapoczątkowały Dni Kariery w Ośrodku 11 kwietnia.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Pośrednika Pracy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Zabrzu oraz Katowickiego Doradcę Eures, którzy tym razem przygotowali dla młodzieży sporą dawkę wiedzy na temat Unii Europejskiej. Spotkanie rozpoczął występ przedstawiciela firmy Eurodirect. Tematem były ogólne informacje dotyczące Unii Europejskiej oraz możliwości kształcenia w krajach członkowskich. Nie zabrakło również ciekawostek dotyczących UE. W dalszej części spotkanie poprowadził Asystent Eures z Młodzieżowego Biura Pracy w Katowicach, który opowiedział młodzieży o zagranicznym rynku pracy, umowach, zarobkach oraz przybliżył im temat pracy zarobkowej poza granicami Polski, a także podpowiedział, na co zwracać szczególną uwagę przy wyborze pracodawcy oraz podczas podpisywania umowy. Młodzież została zachęcona do korzystania z usług jednostek OHP. Otrzymała również ulotki i materiały informacyjne dotyczące poszukiwania pracy za pośrednictwem jednostek Ochotniczych Hufców Pracy.

Dzisiejsze Seminarium zamknęło cykl spotkań w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, podczas którego młodzież otrzymała sporą dawkę cennej wiedzy, dotyczącej wyboru ścieżki kariery zarówno w kraju jak i za granicą. Podczas spotkań zostały poruszone najważniejsze tematy takie jak działalność jednostek OHP, kwestia pierwszej pracy oraz bezpieczeństwo pracy za granicą. Nie zabrakło również ciekawostek takich jak konkurs wiedzy na temat zawodów branżowych czy quiz dotyczący nowoczesnych zawodów.

Autor tekstu:Natalia Kozioł

Autor zdjęć:Natalia Kozioł

Data publikacji: 17.04.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info