Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Z WIZYTĄ W DOMU OPIEKI

Z_D.JPG

12 marca przedstawiciele Klubu Aktywnych, uczestniczki Hufca Pracy w Bielsku – Białej oraz uczennice trzeciej klasy Bielskiej Szkoły Rzemiosł odwiedziły pensjonariuszy Domu Opieki dla Osób Starszych.

Dziewczęta kształcące się w zawodzie fryzjera, pod opieką wychowawcy hufca Weroniki Leksa, nauczyciela praktycznej nauki zawodu Joanny Wolickiej oraz Małgorzaty Głąb - Likus po raz kolejny postanowiły zadbać o piękny wygląd głów pensjonariuszy. Umiejętności fryzjerskie uczestniczek, udzielane przez nie porady dotyczące m.in. modnych fryzur czy pielęgnacji włosów po okresie zimowym zachęcały podopiecznych DPS-u do poddania się fryzjerskim metamorfozom. Akcja strzyżenia i modelowania włosów, poza wyczuleniem młodych ludzi na potrzeby osób starszych oraz wyrobieniu pozytywnych postaw w stosunku do ludzi chorych i niepełnosprawnych, dała młodym adeptkom sztuki fryzjerskiej możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Dzięki profesjonalizmowi młodych fryzjerek, podopieczni poczuli się jak w prawdziwym salonie fryzjerskim.

 

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info