Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

DZIEŃ Z DORADCĄ ZAWODOWYM

D_dor.jpg

13 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej odbył się „Dzień z doradcą zawodowym” zorganizowany przez miejscowe Mobilne Centrum Informacji Zawodowej przy współpracy z kadrą szkoły.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Stres- czym jest i jak sobie z nim radzić ?”, które zostały przygotowane przez praktykantkę MCIZ, studentkę ostatniego roku psychologii – panią Mariolę Bigaj, która aktywnie włączyła się w organizację i prowadzenie zajęć. Uczniowie zapoznali się z przyczynami i objawami stresu oraz czynnikami stresogennymi. Zwiększyli samoświadomość na temat czynników wpływających na samopoczucie, przybliżyli sobie metody minimalizowania stresu oraz uczestniczyli w ćwiczeniu relaksacyjnym. Równolegle odbywały się zajęcia ”Moja kariera – ocena potencjału zawodowego” prowadzone przez doradcę zawodowego. Celem zajęć było poznanie zainteresowań i predyspozycji zawodowych, uświadomienie sobie swoich słabych i mocnych stron oraz własnej hierarchii wartości, wzbudzenie refleksji na temat samorozwoju i planowania kariery zawodowej. Podczas przedsięwzięcia uczestnicy mieli również możliwość uczestniczenia w konsultacjach indywidualnych w celu zbadania swoich predyspozycji zawodowych przy pomocy Kwestionariusza Zainteresowań Zawodowych.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info