Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SZKOLENIE EURES W DUBLINIE

sz_du.JPG

Do 13 marca, przez pięć kolejnych dni, reprezentantka Śląskiej WK OHP uczestniczyła w szkoleniu Initial Training 2015 w Dublinie, zorganizowanym przez Komisję Europejską dla kandydatów na przyszłych doradców EURES z całej Europy.

W pięciodniowym spotkaniu wziął również udział przedstawiciel Podkarpackiej WK OHP w Rzeszowie. Szkolenie obejmowało tematykę narzędzi wykorzystywanych przez doradców EURES, rynku pracy w Unii Europejskiej, usług dla osób poszukujących pracy i pracodawców, ubezpieczeń społecznych, podatków i zagadnień prawnych, a także wprowadzenie do pracy nad projektem. Kandydaci na doradców EURES z Belgii, Bułgarii, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Portugalii, Rumuni, Szwecji oraz Węgier mieli okazję przedstawić warunki ekonomiczne krajów ojczystych, zawody nadwyżkowe i deficytowe oraz główne wskaźniki makroekonomiczne. W ramach programu przewidziano również wizytę grupy w lokalnym Urzędzie Pracy w Dublinie, celem zapoznania się ze specyfiką pracy irlandzkich instytucji. Pracownik Intreo Centre oraz doradca EURES Rosemary Kavanagh zaprezentowała strukturę EURES w Irlandii, realizowane działania oraz codzienną pracę doradcy.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info