Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

STAWIAMY NA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

Dnia 10 czerwca 2019 doradcy zawodowi z MCK w Koniecpolu i Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Częstochowie zorganizowali grupowe spotkanie zawodowe dla młodzieży z Branżowej Szkoły Zawodowej w Szczekocinach. Zajęcia miały przybliżyć i uzupełnić wiedzę z zakresu podstawowych zagadnień dotyczących rynku pracy oraz prowadzenia działalności gospodarczej.

Tematy z zakresu przedsiębiorczości poszerzyły wiedzę na temat możliwości uruchomienia własnej firmy, tworzenia biznes planu oraz marketingu, promocji, reklamy w biznesu. Założenie własnej firmy jest marzeniem coraz to większej liczby osób, a decyzja ta to ważny i przede wszystkim odważny krok. Warto by w tym momencie młodzi ludzie zdali sobie sprawę, że nie każdy ma ku temu predyspozycje i zdolności. Największe szanse na odniesienie sukcesu w tym polu działania mają tzw. ludzie przedsiębiorczy, kreatywni i odważni. Posiadania własnej firmy wiąże się z ryzykiem finansowym, samodzielnością w działaniu, stresem związanym z podejmowaniem decyzji, ale również z drugiej strony daje możliwości nieskrępowanego rozwoju, pracy na swoim, zarabiania większych pieniędzy, nienormowanego czasu pracy.

Młodzież podczas zajęć miała możliwość sprawdzenia swoich predyspozycji do biznesu poprzez aktywny udział w ćwiczeniu: „Gospodarstwo agroturystyczne”, testom na przedsiębiorczość, czy dyskusji dotyczącej plusów i minusów samozatrudnienia.

Podsumowując zajęcia doradcy zawodowy zauważyli, że warto elastycznie reagować na zmiany zachodzące na rynku pracy a samozatrudnienie wykorzystać wtedy jeśli uznamy, że jest to sposób na realizację swoich planów i marzeń zawodowych i na znalezienie swojego miejsca na rynku pracy.

Autor tekstu:Ewa Pudło

Autor zdjęć:Ewa Pudło

Data publikacji: 12.06.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info