Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

„SADZIMY ROŚLINY POMAGAMY ZIEMI”

W związku z inicjatywą wypracowaną przez Ogólnopolską Kapitułę Samorządności Młodzieży OHP ,,Sadzimy rośliny, pomagamy Ziemi”, uczestnicy wraz z wychowawcami zorganizowali w 12-35 Hufcu Pracy w Sosnowcu zbiórkę surowców wtórnych. Dzięki rozpropagowaniu inicjatywy, która trwała do 31.05.2019r. na terenie szkoły i Hufca udało nam się zebrać 250kg. makulatury, za którą otrzymaliśmy 50 zł. Uzyskane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup 8 drzew. W dniu 11.06.2019 r. uczestnicy 12-35 Hufca Pracy w Sosnowcu wraz z kadrą wychowawczą wybrali się do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej i posadzili drzewka na jego terenie.

Drzewa stanowią naturalną zaporę ograniczającą rozprzestrzenianie się zanieczyszczeń powietrza, a poprzez ograniczenie erozji gleb wpływają na zmniejszanie zanieczyszczenia wód. Sadzenie drzew jest wymiernym i opłacalnym sposobem na ograniczanie emisji dwutlenku węgla, gdyż drzewa są doskonałymi pochłaniaczami CO2 z atmosfery. Łagodzą w ten sposób efekt cieplarniany pozostając istotnym elementem regulowania klimatu na Ziemi.

Wspólne sadzenie drzew jest dobrą formą integracji, pomagają budować relację międzyludzkie, kształtuje również poczucie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną. Celem inicjatywy było zainspirowanie uczestników do pozyskiwania surowców wtórnych oraz ochronę środowiska naturalnego i ograniczenie jego zanieczyszczeń.

Autor tekstu:Marzena Działach- Cieślik

Autor zdjęć:: Agnieszka Grochowina

Data publikacji: 12.06.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info