Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

„ZIEMIA TO NASZ WSPÓLNY DOM”

W ramach inicjatywy Ogólnopolskiej Kapituły Samorządności Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy „Ziemia To Nasz Wspólny Dom”, przewodnicząca wraz z zastępczynią oraz opiekunem Rady Młodzieży 12-1 Hufca Pracy Siemianowice Śląskie przeprowadziły zbiórkę makulatury. Celem akcji było zwrócenie uwagi młodych osób na ochronę środowiska naturalnego i ograniczanie jego zanieczyszczeń.

Akcja została rozpropagowana za pomocą plakatów wywieszonych na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Siemianowicach Śląskich oraz poinformowanie społeczności szkolnej przez członkinie Rady o możliwości przyłączenia się do działań proekologicznych. Akcja trwała od 06 maja do 06 czerwca i włączyli się w nią uczestnicy, wychowawcy hufca oraz nauczyciele ZSOiZ. W tak krótkim czasie zebraliśmy 84 kg, co umożliwiło nam zakup dwóch brzóz. 11 czerwca za zgodą władz szkolnych, reprezentacje klas kończących zasadziły drzewa, pod czujnym okiem uczestnika hufca, który na co dzień przyucza się do zawodu ogrodnik. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

Autor tekstu:Katarzyna Zaręba

Autor zdjęć:Katarzyna Zaręba

Data publikacji: 12.06.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info