Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

METAMORFOZY W PROJEKCIE

 

W Dąbrowie Górniczej trwa projekt "Od Szkolenia do Zatrudnienia – EFS", w ramach którego uczestnicy przeszli metamorfozy pod kierunkiem doświadczonej stylistki. Był to kolejny etap, po zajęciach z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy, który ma przygotować młodych ludzi do jak najlepszego zaprezentowania się przyszłemu pracodawcy i odnalezienia się na rynku pracy.

Pierwsze wrażenie może mieć wpływ na wynik całej rozmowy kwalifikacyjnej i zadecydować o zatrudnieniu konkretnego kandydata, dlatego warto wcześniej zadbać o odpowiedni wygląd. Podczas warsztatów z kreowania wizerunku uczestnicy dowiedzieli się jak sprawić by ubiór podkreślał nasze atuty i świadczył o profesjonalizmie, jakie znaczenie ma mowa ciała oraz pozytywna autoprezentacja. Stylistka pomogła naszym uczestnikom dobrać i zakupić stroje oraz dodatki odpowiednie do ich sylwetki i typu urody, a całości dopełniła wizyta u fryzjera oraz porady kosmetyczne i makijażowe. Zmiany zostały docenione i pozytywnie odebrane przez młodzież.

Obecnie część uczestników projektu realizowanego przez Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła kurs spawania metodą MAG. Wkrótce dla pozostałych osób rozpocznie się także kurs kosmetyczny, a następnie cała grupa skorzysta z płatnych staży u pracodawców.

Autor tekstu:Jowita Waluda

Autor zdjęć:Urszula Borowicz

Data publikacji: 27.12.2018

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info