Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WARSZTATY DLA OSADZONYCH

Doradcy z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Dąbrowie Górniczej zakończyli cykl spotkań pt. "Jak skutecznie szukać pracy?". Zajęcia odbywały się w Zakładzie Karnym w Wojkowicach, wzięli w nich udział osadzeni, którzy mają w bliskiej perspektywie wyjście na wolność.

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznawali się z metodami aktywnego poszukiwania zatrudnienia, z zagadnieniami z zakresu rynku pracy, wyznaczania celów zawodowych i planowania kariery. Osoby, które chciałyby w przyszłości rozpocząć własną działalność gospodarczą uzyskały informacje z zakresu przedsiębiorczości i możliwości korzystania ze wsparcia dla nowych przedsiębiorców. Prowadzący poruszyli ponadto tematy dotyczące zasad dobrej autoprezentacji na rozmowie kwalifikacyjnej, komunikacji interpersonalnej i prawidłowego sporządzania dokumentów aplikacyjnych. Spotkanie miało na celu pomoc uczestnikom w powrocie na rynek pracy po wyjściu na wolność oraz w pokonywaniu barier na drodze do zdobywania zatrudnienia.

Autor tekstu:Jowita Waluda

Autor zdjęć:strona internetowa Służby Więziennej

Data publikacji: 17.07.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info