Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

„OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA”-MAGAZYNIER I KOSMETYCZKA W JWAORZNIE

 

12-17 Hufiec Pracy w Jaworznie rozpoczął kursy magazyniera oraz kosmetyczki w ramach realizacji projektu „Od szkolenia do zatrudnienia”. Do tej pory wszyscy uczestnicy projektu ukończyli zajęcia z doradcą zawodowym, wzięli udział w warsztatach z kreowania wizerunku oraz pod okiem stylistów przeszli metamorfozy korzystając z usług fryzjera, kosmetyczki i wizażystki.

Od kilku dni dziesięciu uczestników w tym pięciu przyszłych magazynierów i pięć przyszłych kosmetyczek uczęszcza regularnie na kursy.

Kursy zawodowe trwają 150 godzin – obejmują zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Po ukończeniu kursów uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające uzyskane przez nich kwalifikacje oraz rozpoczną trzymiesięczne staże, na których będą mogli wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Staże pozwolą uzyskać nowe doświadczenie zawodowe.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa osób z grupy NEET w wieku 18-24 lata, umożliwiająca start zawodowy, nabycie umiejętności poruszania się na rynku pracy, a tym samym podjęcie zatrudnienia i usamodzielnienie się.

Autor tekstu:Marta Starczyk

Autor zdjęć:Marta Starczyk

Data publikacji: 17.07.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info