Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

KURS PROGRAMISTY KATOWICE

 

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach realizuje projekt . „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Do tej pory uczestnicy skorzystali już z następującej ścieżki wsparcia m.in. wsparcie doradcy zawodowego, pośrednika pracy, warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, moduł ogólnorozwojowy oraz kursów zawodowych.

Jednym z kursów realizowanych dla uczestników projektu w grupie MCK w Katowicach jest kurs Programista JavaScript– realizowany dla 4 uczestników, obejmujący 150 godzin – część teoretyczną i praktyczną. Za udział w kursie uczestnicy otrzymają stypendium szkoleniowe. W dniu 2 sierpnia odbył się egzamin państwowy w siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Wyniki poznamy w poniedziałek 5 sierpnia. Uczestnicy zostali dobrze przygotowani, zaopatrzeni w wiedzę teoretyczną i praktyczną dlatego rezultat egzaminu na pewno będzie pozytywny. Kolejną formą wsparcia w projekcie będą 3-miesięczne staże zawodowe, podczas trwania których uczestnicy projektu będą mieli okazję zweryfikować zdobytą na kursie wiedzę w praktyce. Będzie to doskonała okazja do nabycia pierwszych doświadczeń zawodowych w zakładach pracy.

Autor tekstu:Elżbieta Marcinkowska

Autor zdjęć:Elżbieta Marcinkowska

Data publikacji: 04.08.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info