Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

WAKACJE Z MCK

W dniu 02.08.2019 w ramach Akcji Lato w Świetlicy Środowiskowej w Dąbrowie Górniczej odbyły się zajęcia warsztatowe „Poznaj swoje umiejętności” . Zajęcia przeznaczone były dla dzieci uczestniczących w wakacyjnej działalności placówki. Warsztaty przeprowadzili pracownicy Młodzieżowego Centrum Kariery w Dąbrowie Górniczej.

W trakcie zajęć uczestnicy opowiadali o swoich zainteresowaniach, pasjach i umiejętnościach zwracając uwagę na to, jakie zawody i profesje chcieliby wykonywać w przyszłości. Dzieci dowiedziały się także o działalności jednostek OHP m.in. w kontekście poszukiwania ofert krótkoterminowych i sezonowych. W praktycznej części warsztatów dzieci chętnie realizowały swoje pomysły i wybory kulinarne związane z przygotowanymi własnoręcznie przekąskami. Każdy uczestnik prezentował swoje wykonanie opisując czym kierował się przy wyborze i selekcji składników. Na zakończenie Kierownik Świetlicy Środowiskowej p. Elżbieta Mikołajczyk podziękowała dzieciom za aktywny i kreatywny udział, a pracownikom MCK za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Autor tekstu:Gabriela Kubasik-Duda

Autor zdjęć:Gabriela Kubasik-Duda

Data publikacji: 07.08.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info