Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

PROJEKT OSDZ W RYBNIKU - KURSY ZAKOŃCZONE STAŻE ROZPOCZĘTE

 

W rybnickim Hufcu Pracy rozpoczął się ostatni etap realizacji projektu „Od szkolenia – do zatrudnienia” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. 10 uczestniczek projektu podjęło trzymiesięczne staże zawodowe u pracodawców, którzy prowadzą działalność gospodarczą w branżach związanych z kierunkiem ukończonych kursów zawodowych.

Dwie osoby podjęły staże zawodowe na stanowiskach pracy biurowej w zakresie kadr i płac. Umiejętności uzyskane podczas kursu zawodowego szlifują w firmach posiadających działy zajmujące się zagadnieniami prawa pracy, rozliczania wynagrodzeń, ewidencją czasu pracy oraz obsługą programów kadrowo – płacowych. Z kolei osiem kobiet, które z powodzeniem i bardzo dobrymi wynikami ukończyły kurs kosmetyczki/wizażystki z modułem stylizacji paznokci, podjęło staże zawodowe w gabinetach i instytutach kosmetycznych, gdzie mają możliwość kontaktu z klientem oraz wykonują różnorodne zabiegi pielęgnacyjne i upiększające.

W ramach modułu ogólnorozwojowego trzy osoby rozpoczęły udział w intensywnym kursie języka angielskiego, natomiast 7 kobiet oczekuje na rozpoczęcie kursu prawa jazdy kat. B. Wcześniej wszystkie uczestniczki projektu z sukcesem zakończyły udział w zajęciach z doradcą zawodowym, warsztatach aktywnego poszukiwania, indywidualnych konsultacjach z pośrednikiem pracy, zajęciach z kreowania wizerunku oraz metamorfozach. Beneficjentki korzystają również z dodatkowego wsparcia w postaci wyżywienia na zajęciach, dofinansowania kosztów dojazdów, stypendiów szkoleniowych i stażowych oraz refundacji kosztów opieki nad osobą zależną.

Autor tekstu:Radosław Bała

Autor zdjęć:Radosław Bała, Małgorzata Ambroży

Data publikacji: 13.08.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info