Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

DZIENNIK POKŁADOWY „BAŁTYCKIE INSPIRACJE”

Dnia 03 sierpnia o świcie.. spragnieni przygody i świeżego powietrza rozpoczęliśmy swoją podróż w stronę nadmorskich plaż. W godzinach popołudniowych grupa 47 wędrowców zaokrętowała się w Ośrodku Wypoczynkowym „ Morska Bryza: w Jarosławcu i zapoznała się z regulaminem wypoczynku oraz przepisami BHP. Po krótkim wypoczynku grupa przystąpiła do działań zapoznawczych w ramach zajęć integracyjnych. Zanim zapadł zmrok zawiązane zostały pierwsze znajomości.

Dzień drugi: 04.08. ( 2 w skali Beauforta )

Piękny dzień w Jarosławcu przywitał nas słoneczną pogodą i zachęcił do wyprawy nad morze. Aby nie zapomnieć o grożących niebezpieczeństwach podczas morskich kąpieli, uczestnicy wyjazdu otrzymali wskazówki od kadry nt. bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Warsztat pod tytułem „ Bezpieczeństwo nad morzem” został uwieńczony wspólnym zdjęciem przy rybackich kutrach.

Warsztaty „ Z technologią Od Nowa” spędziliśmy na określeniu położenia współrzędnych geograficznych Jarosławca za pomocą GoogleMaps oraz poszukiwaniu za jego pomocą ważnych miejsc dla miejsca naszego wypoczynku.

Dzień zakończyliśmy romantycznym spacerem w blasku zachodzącego słońca i szumie fal. Uczestnicy mogli napawać się urokami lokalnej przyrody w ramach warsztatów pt. „ Pod klifem”

Dzień trzeci: 05.08 ( 1 w skali Beauforta )

Ruszyliśmy śladami książąt pomorskich i z pomocą pracowników Punktu Informacji Turystycznej w Jarosławcu poznaliśmy historię gospodarzy tutejszych ziem.

Popołudnie spędziliśmy na rozgrywkach w piłce siatkowej oraz piłce nożnej. Nie brakowało chętnych graczy.

Warsztaty plastyczne „ Skarby Bałtyku” pozwoliły naszym uczestnikom na swobodne wyrażenie twórczych pasji. Wartością dodaną warsztatów było nabycie umiejętności współpracy w grupie.

Dzień czwarty: 06.08 ( flauta )

Nowy dzień rozpoczęliśmy od wyprawy w ramach warsztatów „ Kierunek zachód”. Spokojne morze i piaszczysta plaża koiło nasze skołatane nerwy i rozpieszczało zmysły.

Popołudnie minęło nam na poznaniu pracy latarnika morskiego oraz na wyczerpującej wędrówce na szczyt latarni morskiej.

Wieczór to fotograficzne spotkania z lokalną fauną i florą.

Dzień piąty: 07.08 ( 1 w skali Beauforta )

Dzień rozpoczęliśmy od rozgrywek w piłce siatkowej, a zakończyliśmy konkursem tworzenia budowli z piasku, wędrówką krajoznawczą oraz energetyczną dyskoteką.

Dzień szósty: 08.08 ( 4 w skali Beauforta )

To poranne rozgrywki w piłce siatkowej, nożnej oraz w koszykówce.

W sprzyjających warunkach pogodowych oraz dawce dobrego humoru ruszyliśmy na fotograficzne łowy w ramach warsztatów „ Super Flesz Jarosławca”. Wielu za naszych uczestników zachwyciło nas swoim talentem artystycznym. A słońce zachodzące nad bałtycką plażą dopełniło romantycznego dzieła i ubarwiło prace naszych uczestników.

Wieczór przywitał nas rozgwieżdżonym niebem.

Dzień siódmy: 09.08 ( 5 w skali Beauforta )

Poznaliśmy pracę rybaków podczas odwiedzin w przystani. Złapaliśmy wiatr w żagle podczas ostatniego spotkania z plażą i morzem, które w tym dniu pokazało swoje groźne oblicze.

Dzień ósmy: 10.08

Pożegnanie z Jarosławcem i wzburzonymi falami Bałtyku

Autor tekstu:Katarzyna Krosny

Autor zdjęć:Ilona Boba,Katarzyna Krosny

Data publikacji: 14.08.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info