Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

NIE WRZUCAJ WSZYSTKIEGO DO KOSZA „JAK LECI” – PRODUKUJ ODPADY, A NIE ŚMIECI !!!

Dnia 09.09.2019 r. w Z.S. Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie, z inicjatywy członków Rady Młodzieży i Aktywnych poMocnych Uczestników OHP, ruszyła Akcja „Szkolnej Segregacji Śmieci”, która jest następstwem czerwcowej zbiórki makulatury. Celem akcji jest zwiększenie naszej świadomości ekologicznej i odpowiedzialności za otoczenie, w którym na co dzień przebywamy, a także wyrobienie w nas nawyku porządku i oszczędności. W związku z powyższym, uczestnicy wykonali gazetkę i plakaty informujące o kulturze segregacji śmieci, zawierające hasła: „zgniecenie ma znaczenie”, „przetworzenie ma znaczenie”, „od śmieci do surowców”, „zbieraj zużyte baterie”, które zawiesili przy specjalnych koszach.

Na korytarzach szkoły, pojawiły się także pojemniki do zbiórki nakrętek plastikowych oraz zużytych baterii. Członkowie Rady Młodzieży, uświadamiali koleżankom i kolegom, że segregacja i sprzedaż surowców wtórnych, daje realne efekty. Dzięki segregacji odpadów, uczniowie „Kwiatkowskiego” będą mieć wkład własny w ograniczenie produkcji ton śmieci zanieczyszczających środowisko. Ponadto, zebrane surowce metalowe, zostaną sprzedane w skupie złomu, a za uzyskane środki, zostaną ponownie zakupione sadzonki drzewek.

Autor tekstu: Anita Kruszyńska

Autor zdjęć: Anita Kruszyńska

Data publikacji: 09.09.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info