Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

KADRA MCK OHP NA "BAROMETRZE ZAWODÓW" –V EDYCJA W MYSZKOWIE

Pracownicy z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Myszkowie, Aleksandra Musiał – doradca zawodowy oraz Weronika Antkowiak – pośrednik pracy wspólnie z pracownikami z PUP w Myszkowie wzięli udział w V edycji barometru zawodów, który odbył się w dniu 10.09.2019r. w Powiatowym Urzędzie pracy w Myszkowie. Barometr zawodów to jednoroczne badanie jakościowe określające zapotrzebowanie na pracowników w kolejnym roku.

Panele eksperckie w Powiatowych Urzędach Pracy zaczynają się na przełomie sierpnia/ września. W Myszkowie przeprowadziła je Pani Ilona Antoniewicz - specjalista ds. statystyki, badań i analiz w WUP w Katowicach, Filia w Częstochowie. Dzięki przedstawicielom PUP i MCK OHP dyskusja i ocena poszczególnych zawodów została wzbogacona o bardziej kompleksowy punkt widzenia. W toku dyskusji grupowej eksperci panelu podejmowali decyzje do której z 5 kategorii (duży deficyt, deficyt, równowaga, nadwyżka i duża nadwyżka) przypisać dany zawód. Każda grupa zawodów oceniana była z punktu widzenia przede wszystkim ofert pracy – ich występowania na danym rynku i prawdopodobnego wzrostu, spadku lub utrzymania się ich liczby w 2020r. Ponad to spotkanie panelowe posłużyło zebraniu informacji na temat wykorzystywania wyników badania a także uwag i refleksji uczestników dotyczących funkcjonowania barometru zawodów. Wyniki badania zostaną opracowane i przekazane do publicznej wiadomości po zakończeniu badania we wszystkich powiatach, przedstawią prognozowaną relację podaży do popytu na poszczególne zawody, zarówno w odniesieniu do woj. śląskiego jak i do poszczególnych powiatów w woj. śląskim.

Autor tekstu:Weronika Antkowiak,Aleksandra Musiał

Autor zdjęć:Weronika Antkowiak

Data publikacji: 11.09.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info