Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

O ZAINTERESOWANIACH ZAWODOWYCH W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Dnia 12 września odbyły się kolejne konsultacje indywidualne z młodymi osobami, które zastanawiają się nad wyborem kierunku kształcenia. Spotkania poprowadziła Agnieszka Oślizło-Miler, doradczyni zawodowa z Młodzieżowego Centrum Kariery w Jastrzębiu –Zdroju. W trakcie spotkań, zastosowano Kwestionariusz Zainteresowań Zawodowych przy pomocy którego omówiono wybrane obszary zainteresowań zawodowych.

Interpretacja kwestionariusza pomogła w wyborze kierunku kształcenia na poziomie szkoły wyższej. Młodzież pytała o perspektywy pracy po takich kierunkach kształcenia jak: logistyka, filologia angielska, informatyka, automatyka i robotyka. Podczas rozmowy doradczyni zawodowa omówiła sytuację na lokalnym rynku pracy, oczekiwania pracodawców, specyfikę oraz środowisko pracy po wybranych kierunkach kształcenia. Zaprezentowane zostały strony internetowe: slaska.ohp.pl, mbp.ohp.pl oraz uzupełniono ankietę poszukującego pracy. Zachęcano do uczestnictwa w programie „Wolontariat w OHP”.

Autor tekstu:Agnieszka Oślizło-Miler

Autor zdjęć:Agnieszka Oślizło-Miler

Data publikacji: 13.09.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info