Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Święto upamiętnia rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, uczniowie ZS Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie, uczestnicy 12-29 OSiW Częstochowa, zorganizowali uroczystą akademię, z udziałem zaproszonych gości: Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Częstochowie, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie, Komendanta Powiatowej Policji w Myszkowie oraz Sekretarz Powiatu Myszkowskiego.

Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem Hymnu Polski i Unii Europejskiej, a następnie pasowaniem na ucznia. Część oficjalna zakończyła się przemową Pana Dyrektora, w której życzył gronu pedagogicznemu wielu sukcesów zawodowych oraz wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju satysfakcji, którą daje praca z dziećmi oraz młodzieżą. Dyrektor wręczył również nagrody dla wyróżniających się nauczycieli, za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

W części artystycznej, młodzież podziękowała wszystkim pedagogom za codzienny trud, jaki wkładają w swoją niezwykle ważną i odpowiedzialną pracę. Podkreśliła, że to właśnie nauczyciele, katecheci i wychowawcy dzielą się z uczniami wielkim skarbem, jakim jest wiedza. Wspierają ich na każdym etapie rozwoju. Pokazują piękno świata i potęgę ludzkiego umysłu. Uczą wybierać dobro i przestrzegać przed złem. To wszystko składa się na to, że nauczyciele i wychowawcy zostają w pamięci i wspomnieniach swoich wychowanków na całe życie.

Autor tekstu:Anita Kruszyńska

Autor zdjęć:Anita Kruszyńska

Data publikacji: 14.10.2019

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info