Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

II POWIATOWY FESTIWAL NAUKI I SZTUKI

31 stycznia 2020 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Żywcu odbył się II Powiatowy Festiwal Nauki i Sztuki. Tego dnia uczniowie liceum oraz ich młodsi koledzy ze szkół podstawowych powiatu żywieckiego mieli okazję uczestniczyć w wielu wykładach, prelekcjach oraz warsztatach.

Jedne z wykładów były prowadzone przez pracownika Młodzieżowego Centrum Kariery w Żywcu. Na zaproszenie dyrekcji I LO im. M. Kopernika w Żywcu Aleksandra Widz będąca pośrednikiem pracy w MCK Żywiec, przygotowała dla młodzieży wykład obejmujący zagadnienia z zakresu rynku pracy oraz omówiła obecną sytuacje związaną z lokalnym rynkiem pracy. Młodzież mogła dowiedzieć się o zawodach deficytowych, będących w równowadze oraz nadwyżkowych na terenie całego kraju oraz powiatu żywieckiego. W trakcie dyskusji młodzi ludzie mogli wyrazić swoje spostrzeżenia związane z lokalnym rynkiem pracy. Wykłady były bardzo ciekawe i młodzież brała w nich czynny udział, a na zakończenie spotkania z młodzieżą na każdego prelegenta czekała miła niespodzianka w ramach podziękowań za poświęcony czas i zaangażowanie.

Autor tekstu: Aleksandra Widz

Autor zdjęć:Aleksandra Widz

Data publikacji: 03.02.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info