Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

SPOTKANIE W OSiW Z INSPEKTOREM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY

W dniu 05 luty 2020 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej Inspektor Pracy, pan Tomasz Musialik przeprowadził w ramach programu „Kultura Bezpieczeństwa” szkolenie z zakresu prawa pracy. Ww. szkolenie zostało przeprowadzone osobno dla : kadry Ośrodka -14 osób oraz dla pracowników młodocianych – 33 osoby.

Państwowa Inspekcja Pracy we współpracy z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy – Państwowym Instytutem Badawczym od 2006 roku realizuje programu edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”, adresowany przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest promowanie idei bezpiecznej pracy, jako standardu w przyszłym życiu zawodowym, kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy i podnoszenie poziomu wiedzy w zakresie rozwiązań prawnych, dotyczących zapewnienia ochrony prawnej i bezpiecznych warunków pracy. Prowadzący szkolenie Inspektor Pracy starał się w przejrzysty i czytelny sposób przekazać naszej młodzieży, będącej pracownikami młodocianymi, informacji z zakresu z zakresu prawa pracy, bhp, ergonomii, fizjologii, postępowania w sytuacji zagrożeń, wypadków w pracy oraz awarii. Uczestnicy brali aktywny udział w prelekcji zadając pytania, z których żadne nie pozostało bez odpowiedzi.

Autor tekstu: Barbara Srębowata-Cierniak

Autor zdjęć:Barbara Srębowata-Cierniak

Data publikacji: 05.02.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info