Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

ZAJĘCIA DLA UCZESTNIKÓW PYSKOWICKIEGO HUFCA PRACY

6 lutego pośrednik pracy oraz doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Zabrzu zorganizowali zajęcia dla klas pierwszych uczestników OHP w Pyskowicach. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej przy ulicy Wyszyńskiego 37 w Pyskowicach.

Było to kolejne spotkanie doradcy zawodowego i pośrednika pracy z młodzieżą. Tym razem tematem przewodnim spotkań był lokalny rynek pracy. Uczestnicy zaznajomili się również z barometrem zawodów. Dowiedzieli się, które zawody należą do grupy deficytowych, a które do nadwyżkowych, na podstawie danych zabranych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach. Była to istotna informacja dla uczniów, ponieważ dowiedzieli się, czy na zawody, w których się kształcą, istnieje obecnie zapotrzebowanie. Spotkaniom towarzyszyła żywa dyskusja na wszelkie tematy związane z rynkiem pracy. Osoby uczestniczące w przedsięwzięciu zostały również poinformowane o szczegółowej lokalizacji jednostek OHP oraz zachęcone do regularnych wizyt na stronach www.mbp.ohp.pl i www.slaska.ohp.pl, jak i również do osobistych wizyt w jednostkach w celu przeglądania ofert pracy czy zasięgnięcia porady zawodowej.

Autor tekstu:Natalia Kozioł

Autor zdjęć:Natalia Kozioł

Data publikacji: 07.02.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info