Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WARSZTATY ROBIENIA TĘCZY

Uczestniczki pszczyńskiego hufca pracy odwiedziły gościnne progi Przedszkola nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im Misia Puchatka w Pszczynie. Młodzież przygotowała dla maluchów „Warsztaty robienia tęczy z herbat i ziół”. Zabawne wierszyki o ziołach i ich zastosowaniu przybliżyły dzieciom tajniki związane z leczniczymi właściwościami roślin. Każdy mógł zobaczyć jak na kolorowych ilustracjach wyglądają najbardziej popularne i najczęściej spotykane w naszym otoczeniu zioła i rośliny lecznicze.

Dzięki przygotowanym saszetkom z ziołami przedszkolaki mogły poczuć aromat , dotknąć ususzonych łodyg i korzeni ziół. Najbardziej wyczekiwanym momentem zajęć było parzenie kolorowych naparów z nagietka, hibiskusa i kliotorii, z których wspólnie z dziećmi wyczarowywaliśmy kolorową tęczę. Na zakończenie zajęć dzieci zaprosiły nas do wspólnej zabawy tanecznej. Przedszkolaki wraz ze swoją panią wręczyły naszej „ zielarskiej tęczowej ekipie” podziękowania i laurki za ciekawe zajęcia i zaprosiły nas na kolejne spotkanie.

Autor tekstu: J. Grygierczyk

Autor zdjęć:J. Grygierczyk, M. Pudełko

Data publikacji: 10.02.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info