Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

WALENTYNKI W SOSNOWIECKIM HUFCU

W dniu 14.02.2020 r. w sosnowieckim Hufcu została zorganizowana walentynkowa foto budka. Pomysłodawczynią całego projektu była przewodnicząca Rady Młodzieży – Aleksandra Banasik. Własnoręcznie przygotowana budka zrobiła furorę w całym hufcu. Młodzież chętnie przychodziła i w różnych walentynkowych gadżetach robili sobie zdjęcia. Między uczestnikami widać było nie tylko miłość ale również przyjaźń. Foto budka została zorganizowana z okazji corocznego święta zakochanych przypadającego 14 lutego.

Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Celem przedsięwzięcia była integracja środowiska rówieśniczego, a także celebrowanie świąt ważnych w XXI wieku.

Autor tekstu:Agnieszka Grochowina

Autor zdjęć:Agnieszka Grochowina

Data publikacji: 17.02.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info