Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

UWAGA PRACODAWCY ! 

WAŻNE INFORMACJE  DOTYCZĄCE REFUNDACJI:


 POBIERZ


 

SZYJEMY MASECZKI DLA MEDYKÓW

Szpitale w całym kraju borykają się z brakiem podstawowego sprzętu ochronnego, niezbędnego w czasie zagrożenia koronawirusem. Problem dotyczy także np. przychodni, domów opieki, opiekunów osób starszych.... Chodzi m.in. o maseczki i kombinezony Z pomocą w szyciu tych pierwszych ruszają pracownicy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, inicjatywa trwa na terenie OSiW w Dąbrowie Górniczej. Główną inicjatorka akcji jest pani Ilona Boba Kierownik Ośrodka Szkolenia i Wychowania.

Wiemy wszyscy co się dookoła dzieje i jak bardzo naszym lekarzom i placówkom opiekuńczym potrzebny jest ten deficytowy towar.

Nie każdy może i potrafi szyć, ale jak się okazało każdy może pomagać. W efekcie do szpitala trafiła już pierwsza partia maseczek. Wszyscy zupełnie bezinteresownie kupują materiały do szycia maseczek według własnych możliwości finansowych. W chwili obecnej to głownie pracownicy OSiW Dąbrowa Górnicza, ale oczywiście każda pomoc się liczy.Szycie odbywa się również w domu osób, które się zgłosiły do pomocy.

W obliczu zagrożenia epidemią koronawirusa i choroby COVID-19, znaleźliśmy sposób jak działać. Pracuje kadra wychowawcza ,kadra kierownicza ,personel obsługi, kucharki. Sami również nie zapominając o zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

Autor tekstu:Izabela Medyńska

Autor zdjęć:pracownicy OSiW Dąbrowa Górnicza

Data publikacji: 26.03.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info