Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

REKRUTACJA W TERENIE MCK GLIWICE

W ramach współpracy pionu opiekuńczo - wychowawczego oraz pionu rozwoju zawodowe, Hufiec Pracy 12 – 9 w Gliwicach oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Gliwicach prowadzą akcję rekrutacyjna w terenie. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, niemożliwe było realizowanie promocji OHP w tradycyjny sposób. Zamknięte szkoły oraz obostrzenia sanitarne sprawiły, że akcja rekrutacyjna musiała zostać zrealizowana w trybie zaocznym.

Przedstawiciele obu pionów odwiedzają lokalne instytucje oraz szkoły w celu promowania OHP wśród osób mogących wesprzeć akcję rekrutacyjną. Zarówno w gliwickich szkołach, instytucjach jak również u pracodawców współpracujących z Hufcem Pracy i MCK Gliwice pozostawiono informacje, ulotki i plakaty zachęcające do skorzystania z oferty OHP. Do współpracy zachęcono również gliwickich stróżów prawa w postaci policjantów dzielnicowych, którzy mają szeroką wiedzę na temat lokalnej społeczności.

Akcja promocyjna jest prowadzona także w mediach społecznościowych na portalu Facebook Młodzieżowego Centrum Kariery w Gliwicach oraz Hufca Pracy 12 – 9 w Gliwicach. Wszystkie szkoły oraz instytucje mogące wesprzeć nabór uczestników OHP, otrzymały materiały w formie elektronicznej i również zamieszczają je na swoich stronach.

Autor tekstu:Aleksandra Dworok – Pasternak

Autor zdjęć:Aleksandra Dworok – Pasternak

Data publikacji: 23.06.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info