Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

,,Życzenia dla Taty lepsze niż kwiaty’’

Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Dąbrowie Górniczej w dniu 22.06.2020r. wzięli udział w zorganizowanym przez kadrę wychowawców konkursie fotograficznym z okazji Dnia Ojca. Hasłem przewodnim konkursu było ,,Życzenia dla Taty lepsze niż kwiaty’’.

Dzień Ojca to święto będące wyrazem szacunku i wdzięczności wszystkim Ojcom. W Polsce obchodzone jest corocznie 23 czerwca od roku 1965. Święto jest obchodzone na całym świecie, jedynie różni się datami w poszczególnych krajach. Zwyczajem jest składanie Ojcom życzeń i obdarowywanie ich drobnymi upominkami.

W konkursie komisja konkursowa nagrodziła trzy prace.

  I miejsce Karol Żyliński,

 II  miejsce Jakub Świeca,

 III miejsce Agata Charzyńska.

Konkurs miał na celu rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczestników OHP, rozwijanie wrażliwości estetycznej, umożliwienie uczestnikom przedstawienia własnej wizji twórczej z okazji Dnia Ojca, kultywowanie tradycji obchodzenia Dnia Ojca, popularyzacja fotografii jako aktywnej i kreatywnej formy spędzania wolnego czasu.

Jaki Ojciec taki Syn Wędkarz Moja przygoda z wędkowaniem zaczęła się dość wcześnie, miałem może 5-6 lat. O inicjacji wędkarskiej myślę dość stereotypowo, to Ojciec pokazuje synowi tajniki wędkarstwa i tak było w moim przypadku. To właśnie Tata pierwszy zabrał mnie na ryby. To On pokazał mi jak zmontować wędkę, jak wygląda pierwsze zarzucenie. To Tata przekazał mi swoją pasję i spokój wędkarstwa. Tato!!! Dziękuje, że Jesteś!!!

(Karol Żyliński).

„Ten się nazywa ojcem, kto wychował, a nie kto zrodził...". Przyjaciel, Ten co pozwala zawsze na więcej;-). Będę brać z niego przykład i pójdę za Jego radami. Życzę Mu aby każdego dnia miał dużo powodów do radości i dużo dla mnie cierpliwości.

(Jakub Świeca).

Tato dziś jest ten wyjątkowy dzień, życzę Ci dużo zdrowia, radości, pogody ducha, aby każdy dzień dawał Ci wiele powodów do uśmiechu na twarzy. Wspaniały człowiek, Tata, Dziadek.

(Agata Charzyńska).

Autor tekstu:Klaudia Karwasińska-Bielecka

Autor zdjęć:Karol Żyliński, Agata Charzyńska, Jakub Świeca

Data publikacji: 23.06.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info