Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PIERWSZE ZAJĘCIA W NOWEJ RZECZYWISTOŚCI

W dniu 22 czerwca 2020r. specjalista ds. rozwoju zawodowego katowickiego Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży wraz z doradcą EURES Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Katowicach przeprowadzili dla podopiecznych Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu spotkanie promujące działalność OHP, zwłaszcza w odniesieniu do możliwego zakresu wsparcia młodych osób w wieku 17-21 lat. Wydarzenie odbyło się w siedzibie Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom z zachowaniem wszelkich obostrzeń wynikających z przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19. W trakcie ww. spotkania młodzi ludzie zostali poinformowani o możliwości znalezienia pracy za pośrednictwem Młodzieżowego Biura Pracy w Katowicach, zapotrzebowania na zawody na lokalnym rynku pracy oraz możliwości podejmowania pracy w krajach Unii Europejskiej. Młodzieży, zwłaszcza osobom niepełnoletnim, którzy porzucili obowiązek nauki na szkole podstawowej przedstawiono także informacje nt. możliwości zdobycia zawodu, a tym samym atrakcyjnego i stabilnego zatrudnienia.

To już kolejne spotkanie z cyklu pomocy oferowanej osobom korzystającym z dodatkowego wsparcia Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu organizowane przez przedstawicieli CEiPM Katowice dla tej szczególnej grupy odbiorców mające na celu zaktywizowanie osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy oraz ułatwienie im dostępu do miejsc zatrudnienia.

Przedsięwzięcie za każdym razem spotyka się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony młodych osób, które znajdują się na starcie swojej kariery zawodowej a jednocześnie potrzebują szczególnego wsparcia jak i zespołu terapeutycznego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu, dlatego z pewnością będzie kontynuowane przez Centrum Edukacji i Pracy w Katowicach w przyszłości.

Autor tekstu:Anna Stokłosa

Autor zdjęć:Beatę Klocek

Data publikacji: 29.06.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info