Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU FUN – FIT W SOSNOWCU

W dniu 25 czerwca 2020r. odbyło się spotkanie kończące sportowe zmagania uczestników projektu Fun – Fit, projekt realizowany był przez 12-35 Hufiec Pracy w Sosnowcu w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności. Pieczę nad prawidłową realizacją projektu sprawowała Śląska Wojewódzka Komenda OHP w Katowicach. Z powodu ograniczeń dotyczących ilości osób w lokalu sportowym spowodowanych pandemią koronawirusa COVID-19 uroczystość wręczania nagród została przygotowana w oparciu o wytyczne Ministerstwa Zdrowia. Ideą projektu Fun – Fit było i nadal jest promowanie zdrowego trybu życia wśród młodych ludzi, świadomie dbających o swoje zdrowie i kondycję fizyczną, prawidłowe odżywanie się a także integrację z lokalnym środowiskiem. Ponadto projekt ukształtował umiejętności współdziałania w grupie, promował solidarną postawę wśród rówieśników.

Projekt Fun-Fit został wymyślony i napisany przez sześcioosobową grupę inicjatywną w skład, której wchodzili uczestnicy sosnowieckiego hufca. Projekt skierowany był do 20-sto osobowej grupy młodzieży w wieku od 16 do 25 lat obojga płci, która chciała poprawić swoja sprawność fizyczną, poprzez trening personalno – wytrzymałościowy (crossfitowy) oraz zdobyć wiedzę na temat zdrowego odżywania się. Udział w projekcie był bezpłatny, uczestnicy nie ponieśli dodatkowych kosztów udziału w projekcie. Projekt FF trwał w okresie od 1 października 2019r. do 31 marca 2020r. W tym czasie raz w miesiącu, począwszy od listopada 2019r. do lutego 2020r. odbywały się w sumie 4 spotkania, każde z nich obejmowało prelekcję dotyczącej zdrowego trybu życia, trening siłowy oraz warsztaty zdrowego odżywiania się. Zajęcia te prowadzone były przez wykwalifikowanych specjalistów – trenera personalnego oraz dietetyka i odbywały się na siłowni IronGym i Fitness w Sosnowcu. Ponadto całą grupą opiekował się coach. Grupa beneficjentów otrzymała wartościowe pakiety promocyjno – startowe. Podczas warsztatów funkcjonował Fit Bar. Dla uczestnika, który wykaże się największym zaangażowaniem w poprawę swojej formy fizycznej przewidziana była nagroda rzeczowa w formie roweru. Jednak …

W pierwotnym założeniu projektu nagrodę główną za wybitne osiągniecia miał otrzymać tylko jeden uczestnik. W trakcie trwania projektu spośród grupy docelowej dwie osoby wykazywały się dużym zaangażowaniem. Podjęto, więc decyzję o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc i wręczeniu dwóch rowerów dla Adama Jermak i Wiktora Parzelki. Ta zmiana była największą niespodzianką dla uczestników i wywołała najwięcej pozytywnych emocji, która na długo pozostanie w pamięci uczestników jak i organizatorów przedsięwzięcia. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali obdarowani wartościowymi nagrodami, które umożliwią dalszą pracę nad kondycją fizyczną. Osoby, które również wykazały się dużą determinacją otrzymały karnety na siłownię. Tradycyjnie wszyscy obecni na ostatnim spotkaniu mogli skorzystać z Fit Baru, czyli fit: deserów i przekąsek przygotowanych przez firmę dietetyczną BoxKitchen.

Projekt Fun – Fit wśród młodych ludzi cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Atmosfera na zajęciach była sympatyczna, miła, młodzież zachowywała się kulturalnie, dbała o swoje i innych bezpieczeństwo. W grupie wypracowano umiejętność zdrowej rywalizacji sportowej oraz wyrobienie nawyku systematycznego treningu i motywacji do działania. Wielu nagrodzonych wyraziło chęć udziału w kolejnych projektach.

Autor tekstu: Marzena Uwijała

Autor zdjęć: Izabela Medyńska

Data publikacji: 30.06.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info