Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

WYCZEKANE WAKACJE

Tymczasowe zawieszenie zajęć w szkołach to nie były wakacje. Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej realizowali w tym czasie nauczanie na odległość. Systematycznie odrabiali lekcje, a ich wiedza była weryfikowana online przez nauczycieli. Pomimo ,że cześć uczestników nie miała dostępu do odpowiedniego sprzętu komputerowego i Internetu, zmobilizowali się i przy współpracy z kadrą Ośrodka poradzili sobie z trudnościami. Zdalne nauczanie jest nowym doświadczeniem dla naszej placówki, którego wszyscy – nauczyciele, uczniowie i rodzice – uczyli się ”w biegu”. Nasi uczestnicy zmierzyli się z nowym wyzwaniem pomimo rozłąki z nauczycielami, kolegami z klasy i wychowawcami. Wychowawcy byli miło zaskoczeni, że zdalna nauka przyniosła pozytywne efekty bez większych trudności. Brakowało przecież typowego dla szkoły bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, podczas którego pedagog swoim autorytetem i w odpowiednim otoczeniu ma zapewnioną uwagę ucznia.

W dniu 26.06.2020 w Zespole Szkół Technicznych w Dąbrowie Górniczej odbyło się wręczenie świadectw . Uczestnicy Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Dąbrowie Górniczej otrzymali świadectwa ukończenia VIII klasy podstawowej. Pomimo pandemii koronawirusa nasi uczestnicy poradzili sobie z nauką zdalną przy wsparciu wychowawców Ośrodka. Dostęp do sieci był dla nich okazją , by zachęcić do prawidłowego korzystania z multimedialnych narzędzi prezentacji i przygotowywania prac domowych w nowocześniejszej formie. Młodzież odbierając świadectwa, dziękowała i żegnała kadrę szkolno – wychowawczą.

Wakacji czas nastał!

Wszystkim naszym uczestnikom gratulujemy ukończenia Szkoły Podstawowej, życzymy dalszych sukcesów i udanych, bezpiecznych wakacji.

Autor tekstu:Joanna Wrzesień

Autor zdjęć: Joanna Wrzesień

Data publikacji: 01.07.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info