Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GLIWCACH

Chyba każdy z nas zapamięta ten burzliwy w dziejach ludzkości rok szkolny 2019/2020, w którym wybuchła pandemia. Od miesiąca marca tego roku zostały nagle zawieszone zajęcia szkolne, a szkoły zamknięto. Wieści o szalejącym koronawirusie na trzy długie miesiące wstrzymały bieg historii, a nas pozostawiły w poczuciu lęku o swoje zdrowie i przyszłość. Mimo jednak wielu obaw i licznych obostrzeń, podjęliśmy wyzwanie, aby umożliwić naszym uczestnikom naukę w trybie zdalnym. Żadne z przyjętych przez nas rozwiązań nie było doskonałe, ponieważ dysponowaliśmy wraz ze szkołą skromnym zapleczem możliwości technicznych. Po wielu zaciętych bojach, utworzyliśmy pewnego rodzaju system umożliwiający komunikację zdalną z uczestnikami. Nie obyło się bez pomyłek i zabawnych nieporozumień. Dla każdej ze stron, nauka zdalna i sposób jej realizacji stanowiła intelektualną przygodę. A dla uczestników potężną dawkę wiedzy z podstaw informatyki oraz netykiety.

26.06.2020r dobrnęliśmy do końca roku szkolnego i rozdania świadectw dla naszych dzielnych ósmoklasistów. Uroczystość odbyła się może nieco skromniejszym okolicznościach, ale w obecności Pani Dyrektor Iwony Hewak- Grzywy, Komendanta Hufca Pani Ewy Wnuk, opiekuna semestru Pani Agaty Mysza oraz Pani pedagog Izabeli Wilk. Nie mogliśmy uczestnikom odmówić chwili relaksu. Na tę szczególną okazję przygotowaliśmy poczęstunek oraz emocjonującą sesję zdjęciową.

Ponadto po raz pierwszy nasi uczestnicy oraz przyszli absolwenci Hufca Pracy w Gliwicach otrzymali w prezencie Pakiet Absolwenta zawierający niezbędne wyposażenie dla każdego, kto wyrusza w drogę dalszej edukacji lub na rynek pracy. Dzięki wspólnym staraniom kadry Hufca oraz pracowników MCK w Gliwicach, w pakiecie znalazł się niezbędny zestaw gadżetów potrzebnych każdej osobie poszukującej pracy w tym pendrive zawierający wzory CV oraz listu motywacyjnego. Wszystkie te materiały posiadały logo Ochotniczych Hufców Pracy.

Jesteśmy przekonani, że wyposażenie przyszłych Absolwentów w taką wyprawkę stanie się dobrą praktyką i świetnym podsumowaniem uczestnictwa w OHP.

Autor tekstu:Katarzyna Krosny

Autor zdjęć:Katarzyna Krosny, Aleksandra Dworok-Pasternak

Data publikacji: 01.07.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info