Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

PRACOWNICY MŁODOCIANI - NAJNOWSZE INFORMACJE

Na podstawie obowiązujących przepisów dotyczących dalszego postępowania w organizacji kształcenia w czasie stanu epidemii wskazujemy na kwestie dotyczące uczestników OHP.

1. Uczniowie klas III branżowych szkół I stopnia kształcący się w zawodach, dla których podstawa programowa przewiduje przygotowanie ucznia do kierowania pojazdami silnikowymi mogą realizować zajęcia praktyczne z zakresu nauki jazdy: a/ motocyklem (kat. A1/A2) – zawód: mechanik samochodowy; b/ samochodem osobowym (kat. B) – zawody: elektromechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik pojazdów samochodowych, w tym kierowca mechanik (w tym zawodzie szkoła dodatkowo przygotowuje ucznia do testu kwalifikacyjnego w zakresie tzw. kwalifikacji wstępnej); c/ traktorem (kat. T) – zawody: rolnik, operator maszyn leśnych, ogrodnik, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, jeździec. Na udział w ww. zajęciach wymagana jest zgoda ucznia, a w przypadku ucznia niepełnoletniego – jego rodzica lub opiekuna prawnego. Należy przy tym uwzględnić odrębne przepisy dotyczące ograniczeń, nakazów i zakazów w związku ze stanem epidemii.

2. Od 29 czerwca br. przywrócone zostaną zajęcia praktyczne u pracodawców dla wszystkich uczniów branżowej szkoły I stopnia będących młodocianymi pracownikami.

3. Egzaminy zawodowe odbywają się w dniach 22 czerwca – 9 lipc

Komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej

Komunikat Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 

Autor tekstu:Komenda Głowna

Autor zdjęć:Komenda Główna

Data publikacji: 01.07.2020

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info