Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

SOSNOWIEC: ABSOLWENT NA RYNKU PRACY

DSC_669.JPG

W dniach 8 i 9 kwietnia Renata Nawara z Punktu Pośrednictwa Pracy w Sosnowcu przeprowadziła cykl spotkań informacyjno- promocyjnych dla młodzieży szkół wchodzących w skład miejscowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Kilińskiego.

W spotkaniach pod nazwą „Absolwent na Rynku Pracy” wzięli udział uczniowie czwartych klas Technikum Samochodowo - Mechatronicznego i Technikum Transportowego. Celem spotkań było przygotowanie przyszłych absolwentów do wejścia na rynek pracy i poinformowanie ich o działalności sosnowieckiego Punktu Pośrednictwa Pracy. Młodzież zapoznała się z zasadami rejestracji oraz formami korzystania z ofert pracy. Zainteresowane osoby wypełniły ankietę poszukującego pracy i korzystały z ofert zatrudnienia krótkoterminowego w charakterze: hostessy, kontrolera jakości, kolportera ulotek, telemarketera, dystrybutora gazet reklamowych, kucharza i sprzedawcy. Na koniec uczestnikom spotkań rozdano ulotki informacyjne z adresami jednostek Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach i broszury promujące Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info