Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

AKTYWIZACJA ZAWODOWA MŁODZIEŻY W SOSNOWCU

DS_76.JPG10 kwietnia w ramach podpisanego porozumienia z Zespołem Szkół „AS” w Sosnowcu, Punkt Pośrednictwa Pracy z Sosnowca zorganizował seminaria p.n. „Aktywizacja zawodowa młodzieży – zachowania przedsiębiorcze”.

Wydarzenie skierowane było do uczniów III klas Niepublicznego Policyjnego Liceum Ogólnokształcącego „AS” z siedzibą przy ul. Ostrogórskiej 21. Do przedsięwzięcia zaproszony został doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery z Czeladzi. Pośredniczka pracy Renata Nawara omówiła działalność jednostek Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Katowicach, zasady rejestracji i aktualne oferty pracy. Podczas seminarium zachęcała uczniów do podejmowania prac dorywczych, pozwalających zdobyć pierwsze doświadczenie zawodowe, które obecnie jest dużym atutem kandydata ubiegającego się o zatrudnienie. Zaprezentowała również przykładowe pytania jakie mogą zostać zadane zarówno przez pracodawcę jak i przez kandydata podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a doradczyni zawodowa udzielała porad z zakresu sporządzania profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych. Młodzież zainteresowana podjęciem zatrudnienia w charakterze m.in.: inspektora jakości, sprzedawcy w piekarni, kasjera, pracownika gastronomii, hostessy, dystrybutora gazetek reklamowych i kolportera ulotek mogła wypełnić na miejscu ankiety rejestracyjne oraz otrzymać skierowania do pracodawców, aby ustalić termin rozmowy kwalifikacyjnej. Na zakończenie uczniowie zostali poinformowani o bieżących wydarzeniach w jednostkach OHP i najbliższych Targach Pracy w Sosnowcu.

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info