Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy sprawuje
Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informator Śląskiej ŚWK na rok 2019

ŻORY: KURS SPAWACZA

e_n_r_1.JPG

W Ośrodku BEHAP – BUD s.c. w Żorach trwa kurs spawania blach i rur spoinami pachwinowymi ze stali ferrytycznych lub nierdzewnych metodą MAG. Kurs jest realizowany w ramach projektu „Równi na rynku pracy” współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs obejmuje 150 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Podczas części teoretycznej beneficjenci uzyskali informacje na temat metod przygotowania złączy do spawania, oznaczania i wymiarowania spoin, procedury kwalifikowania spawaczy, rodzajów urządzeń spawalniczych, budowy i użytkowania urządzeń do spawania MAG. Uczestnicy dowiedzieli się także jak bezpiecznie poruszać się po hali produkcyjnej oraz zostali zapoznani z zasadami BHP. Część praktyczna kursu rozpoczęła się instruktażem wstępnym. Ćwiczenia praktyczne przy wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu i stanowiska pracy dają szansę beneficjentom na praktyczną naukę tego zawodu. Kurs jest realizowany w atestowanej przez Instytut Spawalnictwa w Gliwicach spawalni i prowadzi go pan Władysław Sudoł, człowiek z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w tej branży. Kurs zakończy się egzaminem, który zweryfikuje zdobytą przez beneficjentów wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne.

b_180_135_16777215_00_images_stories_gdm_ohp.jpg

 

Śląska WK
Pl. Grunwaldzki 8-10
40-950 Katowice
Tel.: (32) 209 08 63/65
Fax.: (32) 258 19 31
E-mail: slaska@ohp.pl

 width=240


Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Więcej info